7 tuczących drinków i ich zamienniki

Najpopularniejsze drinki zawierają alkohol i dużo kalorii. Właśnie dlatego alkohol i diety zdecydowanie do siebie nie pasują. Co robisz w tym przypadku?


Możesz z łatwością zastąpić je lżejszymi napojami, które smakują tak samo jak zwykłe drinki, jednak nie zawierają dużo cukru i nie psują wyników treningu na siłowni 🙂


Long Island (424 kalorie) = Cosmopolitan (100 kalorii)
Popularna herbata mrożona „Long Island” zawiera wódkę, gin, rum, tequilę i coca- colę. Szklanka tego napoju to aż 424 kalorie. Cosmopolitan, to mniej alkoholu i dodatkowo trochę soku żurawinowego. Jest równie smaczny jak Long Island,a jego porcja zawiera mniej niż 100 kalorii.


Piña Colada (З00 kalorii) = Fuzzy Navel (120 kalorii)
Słynny karaibski koktajl „Piña Colada” zawiera dużo kokosa i ananasa, dzięki którym kalorii nie może być mniej niż 300. Alternatywą jest drink o zabawnej nazwie Fuzzу Navel, który zawiera brzoskwiniowe sznapsy i sok pomarańczowy, co czyni go godną alternatywą dla „Piña Colada".


Mojito (242 kalorii) = Martini (70 kalorii)
Mojito to jeden z najpopularniejszych drinków na plaży, jednak ze względu na dużą zawartość cukru musi posiadać również dużo kalorii. Możesz go zastąpić Martini, które zawiera tylko 70 kalorii.


Gin i Tonic (170 kalorii) = Gin i Slimline Tonic ( 70 kalorii)
Gin & Tonic to jeden z najpopularniejszych drinków, jednak zawiera dużo cukru. Zastępując Tonic Slimline Tonic nasz napój straci ok 100 kalorii.


Rum i Cola ( 210 kalorii) = Rum i dietetyczna cola ( 115 kalorii)
Ten pierwszy o jeden z najpopularniejszych firmowych drinków, aby zmniejszyć ilość kalorii w tym napoju, możesz zastąpić zwykłą colę dietetyczną.


Białe wino ( 160 kalorii) = Szampan (89 kalorii)
Oczywiście wina mogą być różne, a ilość kalorii w nich zależy od rodzaju winogron i dodatkowego cukru. Niemniej jednak, przybliżona liczba kalorii to ok 160. W zestawieniu z białym winem szampan to napój gazowany i „dietetyczny”.


Piwo ciemne (220 kalorii) = Piwo białkowe (92 kalorie)
Istnieją tysiące rodzajów piwa, a każdy z nich ma własną zawartość kalorii. Typ piwa o największej liczbie kalorii to ciemne piwo. 1 litr ciemnego piwa to aż 220 kalorii. Natomiast piwa białkowe, które zyskują coraz większą popularność są dobrą alternatywą aby obniżyć ilość kalorii, a jednak piwo wypić. Można również zamienić ciemne piwo na bezalkoholowe, gdzie 0,5 l zawiera 50 kalorii, lub na piwo jasne zawierające 170 kalorii.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.