Serce jak dzwon, o ile…

Serce jak dzwon, o ile cholesterol w normie!

Podwyższonego poziomu cholesterolu nie należy bagatelizować – może stać się przyczyną chorób serca i układu krążenia. Jeśli Twój lipidogram (badanie poziomu cholesterolu we krwi) wskazuje na zaburzenia gospodarki lipidowej, powinieneś uważniej przyjrzeć się swojej diecie oraz stylowi życia.  W przypadku dużych odstępstw wyników badań od normy – udać się do lekarza i rozpocząć leczenie, które  - bez kozery - może uratować Twoje życie.

Cholesterol to organiczna substancja lipidowa, która – o ile nie przekracza dopuszczalnych norm – spełnia w organizmie użyteczną rolę. Będąc częścią komórek syntetyzuje kwasy żółciowe, wspiera wytwarzanie witaminy D, ma swój udział w powstawaniu hormonów płciowych, dba o prawidłową pracę mózgu. Mało kto jednak wie, że do harmonijnego przebiegu powyższych czynności wystarcza taka ilość cholesterolu, którą organizm człowieka jest w stanie wyprodukować sam. Pewną część tej substancji pochodząca z pożywienia komórki mogą przyswoić i przetworzyć, ale nadmiar odkłada się w żyłach tworząc tzw. blaszki miażdżycowe. Wniosek jest prosty: powinniśmy kontrolować ilość przyjmowanego wraz z jedzeniem cholesterolu oraz zadbać o odpowiednią ilość ruchu (łagodny sport), co pomaga w neutralizacji jego nadmiaru.

Dla osiągnięcia lepszych i długofalowych efektów można wesprzeć się  bezpiecznymi, naturalnymi suplementami. Skuteczny i przystępny cenowo jest chociażby Optisterin, preparat odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego stężenia cholesterolu we krwi i wspomaganie układu krążenia.  Zawiera same naturalne składniki: Monakolinę K (z ekstraktu czerwonego fermentowanego ryżu), która efektywnie obniża poziom cholesterolu we krwi, sterole roślinne, które wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu, a także DHA i witaminę B1, wspomagające prawidłowe działanie serca i układu krwionośnego. Warto spróbować, efekty są zauważalne już po dwóch tygodniach przyjmowania preparatu.

Wszyscy pamiętamy jeden z pierwszych polskich sloganów reklamowych: Serce mam jak dzwon! Nie zapominajmy jednak, że o serce należy codziennie, na wielu poziomach, dbać. W przypadku tego organu doskonale sprawdza się znane powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Pilnowanie poziomu cholesterolu to jedna z kluczowych metod prewencyjnych.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.