Wiosenne problemy z gardłem

Wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca, bardzo często pojawiają się problemy z gardłem. To właśnie ono jest najbardziej wrażliwe na zmieniające się warunki pogodowe i narażone na różnego rodzaju infekcje.

Teoretycznie wiosną wszelkie infekcje i stany chorobowe powinny odejść w zapomnienie. A jednak?
Nasze gardła bardzo nie lubią wahania temperatur, w właśnie z tym mamy najczęściej do czynienia wiosną. Różnice temperatur między tymi na zewnątrz a w pomieszczeniach, zwłaszcza kiedy włączamy klimatyzację,  też nie pozostają bez reakcji naszego organizmu. Sami również sprawdzamy wytrzymałość naszego gardła, pijąc mocno schłodzone napoje, jedząc lody, a jednocześnie przebywając na słońcu.
Wiosną pod górkę mają również alergicy. Wiosenne pyłki atakujące nos, wywołują katar sienny, a ten zatykając nos automatycznie wymusza oddychanie przez usta. Nie trudno więc wyobrazić sobie jak w tym czasie gardło jest wysuszone.

Z początkiem wiosny pojawiają się objawy klasycznego przesilenia. Niestety zimowe miesiące, brak słońca, mniejsza ilość spożywanych owoców i warzyw dają o sobie znać, powodując obniżona odporność. 
Wszystkie te czynniki nie wpływają korzystnie na naszą śluzówkę i nie pozwalają jej prawidłowo funkcjonować. Przestaje ona wydzielać odpowiednią ilość śluzu i gardło staje się przesuszone, a wraz z nią pojawia się chrypka i problemy z głosem.  A takie osłabione gardło to zaproszenie dla bakterii i wirusów.

Jak się bronić?
Choć wiosenne słońce aż krzyczy aby pozrzucać ciepłe zimowe okrycia, zróbmy to z rozwagą. Nie narażając się na gwałtowne zmiany temperatur i wychłodzenia organizmu.
Nie bez znaczenia jest sposób w jaki oddychamy. Oddychając przez nos, nagrzewamy wprowadzane do organizmu powietrze. Dlatego właśnie wdech, zawsze powinien odbywać się przez nos.
W profilaktyce chorób gardła niezwykle przydatne mogą okazać się produkty, które możemy nabyć i zastosować bez konsultacji z lekarzem. Należy do nich m.in. GoldiSept produkt medyczny, w postaci sprayu do ust i gardła.

GoldiSept to mieszanka cząsteczek złota, srebra i wyciągu z mangostanu, która skutecznie wspomaga:

  • leczenie infekcji wirusowych i bakteryjnych gardła
  • nawilża błony śluzowe
  • wspomaga niedostateczne wytwarzanie śliny (spowodowane np. przyjmowaniem leków, zaburzeniami hormonalnymi, w cukrzycy, u osób cierpiących na refluks żołądkowo – przełykowy)
  • nadużywanie głosu lub długotrwałe drażnienie okolicy gardła i ust (np. dymem papierosowym, pyłem,  piciem alkoholu, spożywaniem ostrych lub gorących potraw)
  • zabiegi medyczne

Właściwości złota koloidalnego  znane i wykorzystywane są od ok. 2500 roku p.n.e. Złoto było wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej, tybetańskiej, ajurwedyjskiej.  Z jego właściwości korzystali też Majowie i Aztekowie. Europejczycy zaczęli wykorzystywać złoto koloidalne do celów zdrowotnych  po 1890 roku.

Wiadomo, że złoto koloidalne działa na zasadzie pompy jonowej – odpowiada za przyspieszenie migracji składników aktywnych, wymiany jonowej. Stymuluje ponadto proces oczyszczania organizmu poprzez skórę. Udowodniono również jego właściwości przeciwbakteryjne. Złoto działa również na komórki pobudzająco i regenerująco.
 

Comments are closed.